Arkadiusz Gierat

Radca prawny, partner.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na którym w 2010 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych, w specjalności: prawo handlowe.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor monografii oraz około 10 artykułów i glos poświęconych problematyce funkcjonowania spółek kapitałowych, które zostały opublikowane w czołowych, ogólnopolskich periodykach prawniczych (m. in. Przegląd Sądowy, Orzecznictwo Sądów Polskich, Monitor Prawniczy). Aktywny uczestnik II i III Ogólnopolskiego Zjazdu Cywilistów oraz Ogólnopolskich Zjazdów Katedr Prawa Handlowego (V, VI i VII). Rozległą wiedzę teoretyczną umiejętnie łączy z praktyką stosowania prawa, w szczególności prawa cywilnego i handlowego. Posiada praktyczne doświadczenie zwłaszcza w zakresie obsługi prawnej organów spółek handlowych oraz spółdzielni, w szczególności w odniesieniu do problematyki wykonywania uprawnień korporacyjnych wspólników lub członków, jak również wykluczania członków spółdzielni. Ponadto zajmuje się prowadzeniem spraw dotyczących roszczeń odszkodowawczych, w tym wynikających ze stosunków ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych. Świadczy usługi w zakresie doradztwa prawnego oraz sporządzania projektów: umów spółek, uchwał wspólników albo organów spółek handlowych, spółdzielni, jak również projektów umów zawieranych zarówno pomiędzy przedsiębiorcami, jak i podmiotami nie prowadzącymi działalności gospodarczej.

Oddział Starogard Gdański

A. KINDER K. KINDER A. GIERAT RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA

Chojnicka 53
83-200 Starogard Gdański

tel.: (058) 531 60 23

e-mail: kancelaria.oddzial@akkinder.com
Toruń

A. KINDER K. KINDER A. GIERAT RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA

Szosa Chełmińska 176 lok. 7
87-100 Toruń

tel.: (056) 654 47 80

e-mail: kancelaria@akkinder.com